Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

Türkiye genç, dinamik toplumu büyüyen ekonomisi ile yabancı vatandaşların dikkatini çeken bir ülkedir. Endüstriyel ve ticari gelişmeler tutarlı olarak geliştiği için vatandaşlık

konusunda talep alan bir ülkedir ama bu konularda atılması gereken adımlarda dikkatli olunması ve kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Bu yüzden profesyonel

hukuk desteği yabancılar ve vatandaşlık hukuku bağlamında çok önemlidir.

 

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Nedir?

Bir devletin veya ülkenin yabancılar için uyguladığı kanunların oluştuğu hukuk dalıdır. Vatandaşlık bağı ile bağlı olunan ülkeden diğer ülkeye giden kişilerin, bu ülkedeki hukuki durumunu inceleme konusu yapan hukuk dalıdır. Bu kişilerin yabancı olarak bulundukları ülkede hangi hak ve mükellefiyetlerle karşılaşacaklarını belirten hukuk birimidir. Devletler, ülkelerine hangi yabancıları kabul ediceklerini ve bunlara hangi hakları tanıyacaklarına düzenleme serbestliğine sahiptirler. Ancak devletlerin bu haklarına uluslararası yapılmış anlaşmalarla belirli şartlar getirilmiştir. Yabancılar hukuku ile ilgili tüm düzenlemeler bu alanda gelişen tüm ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli olarak yenilenmektedir. Türkiye’de uygulanan tüm hukuk kuralları yabancının vatandaşı olduğu ülkeye göre farklılıklar göstermektedir.

Sizlere ne sunuyoruz ?

Ülkemize gelen yoğun göç sonrası vermiş olduğumuz hizmetlerden edindiğimiz tecrübelerin sizlere sonuç odaklı ve pozitif olarak hukuksal boyutta yansıtıyoruz. İdari yargı ve makamları nezdinde uygun türde ikamet izni kısa dönem, uzun dönen aile ikameti, öğrenci ikamet izni, insani ikamet izni veya insan ticareti mağduru ikamet izni gibi alanlarda sizlere yol gösterici olarak hizmet sunuyoruz.

İşgücü kanunu çerçevesinde anahtar personel ve yabancı işçiler için çalışma izni gibi izinlerin yanı sıra turkuaz kart başvurusu süreçlerinin ve ya Türkiye’deki taşınmaz edinme süreçlerini idari ve adli makamlar nezdinde takip edilmesi ve sonuçlandırılması gibi hizmetlerimizi size deneyimlerimiz ve öğrenilerimizle yardımcı oluyoruz. Hukuki misyonumuz ışığında yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişi müvekkillerimize sağladığımız hukuki danışmanlık hizmeti ilkelerimizden sapmadan sizlere yol göstericilik görevi yapmaktayız.